In English
0

Ostujuhend

TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI E-POE MÜÜGITINGIMUSED

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus MEKTORY veebipoe pood.mektory.ee (edaspidi TalTech Mektory e-pood) omanik on Tallinna Tehnikaülikool (registrikood 74000323) asukohaga Ehitajate tee 5, 19086, Tallinn.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad TalTech Mektory e-poest kaupade ostmisel.

TalTech Mektory e-poes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde eurodes ja sisaldavad käibemaksu.Hinnale lisandub tasu kauba kohale toimetamise eest.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub kliendi asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse kliendile tellimuse vormistamisel.

Teave kauba kohta on esitatud TalTech Mektory e-poes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kättesaamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda nii arvega kui ka pangalingi kaudu.

Peale müügilepingu jõustumist, ehk kliendipoolset arve tasumist, komplekteerib TalTech Mektory e-poe töötaja tellimuse ning annab selle üle kohale toimetamiseks logistikapartneritele.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest klienti esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sealhulgas kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Tellimusi käsitletakse tööpäeviti kell 09.00-17.00.

Kliendiks registreerimine

Kliendiks registreerimine ei ole kohustuslik, kuid teeb korduva tellimuse vormistamise protsessi kiiremaks, kuna kohustuslikud väljad täidetakse automaatselt varem registreerimisel esitatud andmetega.

Kättetoimetamine

Kaupu saadetakse Eestisse. Kauba saatmiskulud kannab klient ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

Ostetud kaubale on võimalik ka ise järele tulla, alates ostule järgnevasttööpäevast, TalTech Mektory meenete poodi, Raja tn 15, 12616 Tallinn (E-R 09:00 - 17:00).

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul kliendi määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Väljaspool Eestit toimub kohale toimetamine 30 kalendripäeva jooksul. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Müügilepingust taganemine ja kauba tagastamine

Pärast tellimuse kättesaamist on kliendil õigus TalTech Mektory e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui kliendiks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on TalTech Mektory e- poel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile mektory.giftshop@taltech.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab klient, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (näiteks vale või defektiga asi).

Klient peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Ostetud kaupa ei saa tagastada kui tellitud toode on eritellimus arvestades tellija isiklikke vajadusi või tellija poolt esitatud tingimuste kohaselt.

TalTech Mektory e-pood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel kliendilele viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik kliendilt lepingu alusel saadud tasud.

TalTech Mektory e-pood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni klient on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui klient on sõnaselgelt valinud TalTech Mektory e-poe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kätte toimetamise viisist erineva kätte toimetamise viisi, ei pea TalTech Mektory e-pood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kätte toimetamise viisiga seotud kulu.

TalTech Mektory e-poel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda kliendilt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus TalTech Mektory e-pood vastutab kliendile müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul alates kauba üleandmisest kliendile. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest kliendile eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on TalTech Mektory e-poe kohustus.

Kliendil on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul TalTech Mektory epoe poole, saates e-kirja aadressile mektory.giftshop@taltech.ee või helistades telefonil: 620 3429.

TalTech Mektory e-pood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist kliendile.

Kui TalTech Mektory e-poest ostetud kaubal on puudused, mille eest TalTech Mektory e-pood vastutab, parandab või asendab TalTech Mektory e-pood puudusega kauba.

Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab TalTech Mektory e-pood kliendile kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. TalTech Mektory e-pood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

TalTech Mektory e-pood kasutab kliendi poolt sisestatud isikuandmeid (sealhulgas nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba kliendile saatmiseks.

TalTech Mektory e-pood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

TalTech Mektory e-pood saadab kliendile uudiskirju ning pakkumisi kliendi e-maili aadressile ainult juhul, kui klient on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Kliendil on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest TalTech Mektory e-poe töötajale teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui kliendil on TalTech Mektory e-poe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile mektory.giftshop@taltech.ee, helistada telefonil 620 3429 või kui klient ja TalTech Mektory epood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on eraisikust kliendil võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole.

Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin

. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada kliendi ja TalTech Mektory e-poe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Kliendi kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Eraisikust klient võib pöörduda ka Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole